Правила

Go down

Правила Empty Правила

Пишување by LeKi on Нед Јун 01, 2008 1:36 pm

БнН правила
-Натпреварот трае од понеделник до петок
-Гласањето е во сабота и недела
-Банертот мора да биде 400х150 пиксели
-Не може да гласаш сам за себе
-На банерот треба да го има вашето корсничко име
-Секоја недела, тема за банер ке биде поставена од организаторот на натпреварот LeKi
-Дозволено е користење на туторијали(Туторијали од членовите на MacedoniaGFX може да ги видите на :
http://macedoniagfx.macedonianforum.net/forum-f11/ )
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 91
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот http://macedoniagfx.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Правила Empty Re: Правила

Пишување by AddIcT on Нед Јун 01, 2008 1:52 pm

Бидејки сеуште нема доволно членови, а и доволно дизајнери.Не се знае кога ке почне натпреварот, Ке бидете известени 3 дена пред почетокот на натпревари во оваа тема.
AddIcT
AddIcT
Администратор
Администратор

Број на мислења : 32
Age : 23
Местолокација : Куманово
Registration date : 2008-06-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Правила Empty Re: Правила

Пишување by AddIcT on Чет Јун 05, 2008 3:15 pm

Натпревар почнува во Понеделник...Со среќа на сите кои планираат да учествуваат.

_________________
Правила AddIcT

MacedoniaGFX Администратор & Дизајнер
AddIcT
AddIcT
Администратор
Администратор

Број на мислења : 32
Age : 23
Местолокација : Куманово
Registration date : 2008-06-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Правила Empty Re: Правила

Пишување by LeKi on Чет Јун 05, 2008 3:19 pm

Нека победи најдобриот Very Happy

_________________
Правила Baner_11
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 91
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот http://macedoniagfx.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Правила Empty Re: Правила

Пишување by Po1son on Чет Јун 05, 2008 3:37 pm

I'll be in.. доколку сум тука Wink
Po1son
Po1son
Дизајнер
Дизајнер

Број на мислења : 11
Age : 24
Местолокација : Непозната
Registration date : 2008-06-04

Преглед на профилот на членот http://www.Badijala.com

Вратете се на почетокот Go down

Правила Empty Re: Правила

Пишување by LeKi on Пет Јун 06, 2008 7:51 pm

банерите ке може да се ставаат од понеделник до петок
во сабота и недела ке биде гласањето

_________________
Правила Baner_11
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 91
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот http://macedoniagfx.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Правила Empty Re: Правила

Пишување by LeKi on Нед Јун 08, 2008 9:26 pm

банерите може да се ставаат
http://macedoniagfx.macedonianforum.net/forum-f7/topic-t46.htm#120

_________________
Правила Baner_11
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 91
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот http://macedoniagfx.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Правила Empty Re: Правила

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот