БнН #02

Go down

БнН #02 Empty БнН #02

Пишување by LeKi on Пон Јун 16, 2008 10:06 am

БнН правила
-Натпреварот трае од понеделник до петок
-Гласањето е во сабота и недела
-Банертот мора да биде 400х150 пиксели
-Не може да гласаш сам за себе
-На банерот треба да го има вашето корсничко име
-Тема: Славни личности

_________________
БнН #02 Baner_11
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 91
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот http://macedoniagfx.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

БнН #02 Empty Re: БнН #02

Пишување by AddIcT on Чет Јун 19, 2008 4:26 pm

БнН #02 Slim_s10

Код:
AddIcT
[img]http://i48.servimg.com/u/f48/12/48/79/38/slim_s10.jpg[/img]

_________________
БнН #02 AddIcT

MacedoniaGFX Администратор & Дизајнер
AddIcT
AddIcT
Администратор
Администратор

Број на мислења : 32
Age : 23
Местолокација : Куманово
Registration date : 2008-06-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БнН #02 Empty Re: БнН #02

Пишување by LeKi on Пет Јун 20, 2008 10:52 am

БнН #02 Rihana10


Код:
LeKi
[img]http://i48.servimg.com/u/f48/12/48/79/38/rihana10.jpg[/img]

_________________
БнН #02 Baner_11
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 91
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот http://macedoniagfx.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

БнН #02 Empty wow....

Пишување by waz on Саб Jул 19, 2008 2:52 pm

Супер ви се банерите...Само што користите глупи фонтови...Тоа е проблемот!
waz
waz
Член
Член

Број на мислења : 2
Местолокација : I'm not telling you!...becouse you're succker!
Registration date : 2008-07-19

Преглед на профилот на членот http://www.waz13.mkd.net

Вратете се на почетокот Go down

БнН #02 Empty Re: БнН #02

Пишување by dragan0688 on Сре Jул 30, 2008 2:18 am

LeKi напиша:БнН #02 Rihana10


Код:
LeKi
[img]http://i48.servimg.com/u/f48/12/48/79/38/rihana10.jpg[/img]


баш е супер овој на леки...
dragan0688
dragan0688
Член
Член

Број на мислења : 10
Registration date : 2008-07-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БнН #02 Empty Re: БнН #02

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот