Правила за побарување

Go down

Правила за побарување Empty Правила за побарување

Пишување by AddIcT on Нед Јун 01, 2008 1:04 pm

Иако банерите се бесплатни, сепак има некои правила:

-За да побарате банер ви требаат 15 мислења

-Кои информации треба да ни ги дадете на секое побарување:
Големина на банерот(вообичаено е 400 х 150 пиксели)
Слика што ја сакате(Внесена слика или линк од слика)
Комбинација на бои
Текст на банерот

Внимавајте сликата да биде доволно голема, и со добар квалитет

_________________
Правила за побарување AddIcT

MacedoniaGFX Администратор & Дизајнер
AddIcT
AddIcT
Администратор
Администратор

Број на мислења : 32
Age : 23
Местолокација : Куманово
Registration date : 2008-06-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот