Правила за дуели

Go down

Правила за дуели Empty Правила за дуели

Пишување by AddIcT on Нед Јун 01, 2008 12:57 pm

Сакате да предизвикате некој 1 vs 1???
Незнаете кој прави подобри банери?
Гласањата ке одлучат...

Предизвикајте некого, или предизвикајте го првиот кој ке одговори на вашиот предизвик...
За секој дуел отварајте нова тема.

Во темата впишете:

-Големина на Банер(во пиксели)
-Дали треба корисничкото име на членот да е ставено на банерот
-Тема на банер
-Кога ке бидне гласањето?
-Колку ке трае гласањето

_________________
Правила за дуели AddIcT

MacedoniaGFX Администратор & Дизајнер
AddIcT
AddIcT
Администратор
Администратор

Број на мислења : 32
Age : 23
Местолокација : Куманово
Registration date : 2008-06-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот