Бараме дизајнери

Go down

Бараме дизајнери Empty Бараме дизајнери

Пишување by AddIcT on Вто Јун 03, 2008 12:53 pm

Сакате да бидете дизајнер???
Во оваа тема ставете ги следниве податоци:

-3 ваши банери кои сте ги направиле со некој софтвер
-Колку време работите со софтверот кој го користите?

_________________
Бараме дизајнери AddIcT

MacedoniaGFX Администратор & Дизајнер
AddIcT
AddIcT
Администратор
Администратор

Број на мислења : 32
Age : 23
Местолокација : Куманово
Registration date : 2008-06-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бараме дизајнери Empty Re: Бараме дизајнери

Пишување by ROYAL on Сре Јун 04, 2008 1:32 am

еве ке поставам нешто за кое мислам дека не е најдоброто што го можам, ама еве сепак ке ставам нешто


Бараме дизајнери N5q-baner-

ова ми е првиот банер за мојот форум, стоеше на идивиди за да ме рекламираат ама од непознати причини го снема :p

------------------------------------------------------------------------------------


Бараме дизајнери Iu3-109010


ова всушност го користев како потпис на еден форум, додека траеја празниците


------------------------------------------------------------------------------------


Бараме дизајнери Nhx-logo-h


ова ми е како лого моментално на форумот, исто така јас го изработив
ROYAL
ROYAL
Член
Член

Број на мислења : 15
Registration date : 2008-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бараме дизајнери Empty Re: Бараме дизајнери

Пишување by Po1son on Сре Јун 04, 2008 5:01 pm

Искрено и јас се пријавувам Very Happy:D
Банери...
За GSMmkd.com
- Почнато со Фотошоп CS2
- Довршено со Flash
Бараме дизајнери Banerml0
Еден мој мал аватар
- Само Фотошоп, се е мое
- Време на изработка- некаде помалку од минута Very Happy
Бараме дизајнери 84166656jl0
HALO 2 потпис, направен набрзина за занимација Smile
- Фотошоп
- Рендер - Логото на Halo 2
Бараме дизајнери Halo2sigcopyfn9
И логото е мое на www.GSMmkd.com
Po1son
Po1son
Дизајнер
Дизајнер

Број на мислења : 11
Age : 24
Местолокација : Непозната
Registration date : 2008-06-04

Преглед на профилот на членот http://www.Badijala.com

Вратете се на почетокот Go down

Бараме дизајнери Empty Re: Бараме дизајнери

Пишување by ROYAL on Чет Јун 05, 2008 2:37 am

ај објасни ми кој е оној програм со кој си го направил првото
ROYAL
ROYAL
Член
Член

Број на мислења : 15
Registration date : 2008-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бараме дизајнери Empty Re: Бараме дизајнери

Пишување by LeKi on Чет Јун 05, 2008 1:44 pm

Po1son напиша:Искрено и јас се пријавувам Very Happy:D
Банери...
За GSMmkd.com
- Почнато со Фотошоп CS2
- Довршено со Flash
Бараме дизајнери Banerml0
Еден мој мал аватар
- Само Фотошоп, се е мое
- Време на изработка- некаде помалку од минута Very Happy
Бараме дизајнери 84166656jl0
HALO 2 потпис, направен набрзина за занимација Smile
- Фотошоп
- Рендер - Логото на Halo 2
Бараме дизајнери Halo2sigcopyfn9
И логото е мое на www.GSMmkd.com
ке бидеш дизајнер

_________________
Бараме дизајнери Baner_11
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 91
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот http://macedoniagfx.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Бараме дизајнери Empty Re: Бараме дизајнери

Пишување by AddIcT on Чет Јун 05, 2008 1:47 pm

Сега имаме доволно дизајнери, доколку има потреба за уште, темата повторно ке биде отворена.

_________________
Бараме дизајнери AddIcT

MacedoniaGFX Администратор & Дизајнер
AddIcT
AddIcT
Администратор
Администратор

Број на мислења : 32
Age : 23
Местолокација : Куманово
Registration date : 2008-06-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бараме дизајнери Empty Re: Бараме дизајнери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот